Delavnica za krepitev spomina
Dvorana Kulturnega doma Hoče
NA DELAVNICI ZA URJENJE SPOMINA SE BOSTE:
seznanili z vajami za krepitev spomina na zanimiv in prepričljiv način, ki udeležence motivira tudi za samostojno izvajanje in učenje izobrazili o pomembnosti zdrave prehrane in telesne aktivnosti prijetno in sproščujoče družili z veliko smeha in dobre volje
KOMU JE PROGRAM NAMENJEN
vsem, ki si želijo izboljšat spomin in s tem kvaliteto svojega življenja, še posebej starostnikom in strokovnjakom, ki delajo s starostniki.
KAJ JE PROGRAM MEMOHELP?
Program MemoHELP je inovativen preventivni projekt, ki uvaja nove pristope pri reševanju problema na področju pešanja spomina oz. upadu psihofizičnih sposobnostih pri starejših ljudeh. Program uvaja nove pristope pri reševanju problema na področju pešanja spomina in ima za starostnike in njihove družine izjemno vrednost, saj so problemi povezani z demenco večplastni in resni.
Program MemoHELP starejšim osebam omogoča, da dlje uporabljajo svoje možgane in si zmanjšajo verjetnost obolenja z demenco oz. pojav demence prestavijo na kasnejši čas. Izvajalci projekta MemoHELP smo izvedli več kot 70 delavnic po Sloveniji ter tako izobrazili več kot 3000 starostnikov.
Ugotovili smo, da je zanimanje in obisk delavnic MemoHELP izredno velik, starostniki se delavnic radi udeležujejo ter kar je najpomembneje, kažejo se želeni in pričakovani rezultati: izboljšan spomin in veselje do učenja v tretjem življenjskem obdobju.
VSEBINA IZOBRAŽEVALNIH DELAVNIC
• Osnove o spominu in spominskih procesih, vplivnih faktorjih • Možganska in fizična telovadba • Strategije izboljšanja spomina • Vaje za urjenje spomina
|
TRAJANJE IN CILJI IZOBRAŽEVANJA
Izobraževanje bo potekala poteka v skupini, v pozitivnem in sproščenem vzdušju. Pri izvedbi delavnic vsebino ter tempo zmeraj prilagodimo skupini ter sposobnosti udeležencev.
Delavnica bo trajala 2 šolski uri in je brezplačna.
METODE IN OBLIKE DELA
Program po teka po metodi hitrega učenja Minerva, ki je bila razvita s pomočjo sredstev Švicarskega prispevka razširjeni Evropski Uniji. Poudarek je na medsebojnem komuniciranju in usvajanju znanj predvsem v obliki praktičnega, pa tudi teoretičnega učenja. Delavnice so pripravljene na način, ki omogoča nenehno aktivno sodelovanje udeležencev, kar preprečuje upad koncentracije. Za svoje sodelovanje so udeleženci tudi simbolično nagrajeni. Prav tako predavatelji med izvedbo delavnic, glede na skupino ter njene sposobnosti, vključujejo vaje za razgibavanje.
Ves potreben material za potek delavnice zagotovi organizator.
Vljudno vabljeni.